Dlaczego Bitcoin jest pomysłem nie do zatrzymania

Best of 2020 – Zero to One – Dlaczego Bitcoin jest pomysłem nie do zatrzymania

Odwiedzamy jedne z najlepszych epizodów podcastów Crypto Conversation 2020. W tym odcinku, rozmawiamy z Robertem Breedlove, jednym z najgłębszych i najbardziej wnikliwych myślicieli na Bitcoin. Robert jest autorem The Number Zero i Bitcoin. Robert mówi, że Satoshi dał światu Bitcoina, prawdziwego „coś za nic“. To odkrycie absolutnego Bitcoin Profit niedostatku pieniędzy to niepowstrzymany pomysł, który ogromnie zmienia świat, tak jak jego cyfrowy przodek: liczba zero.

Dlaczego miałbyś słuchać:

Robert mówi, że Satoshi dał światu Bitcoina, prawdziwego „coś za nic“. To odkrycie absolutnego niedostatku pieniędzy to niepowstrzymany pomysł, który ogromnie zmienia świat, tak jak jego cyfrowy przodek: liczba zero.

Podobnie jak wynalazek zera, który doprowadził do odkrycia „niczego jako czegoś“ w matematyce i innych dziedzinach, Bitcoin jest katalizatorem globalnej zmiany fazy paradygmatycznej. To, czym cyfra jest dla liczby, a zero dla pustki w matematyce, Bitcoin jest dla absolutnego braku pieniędzy: każdy z nich jest symbolem, który pozwala ludzkości uchwycić ukrytą rzeczywistość (w przypadku pieniędzy, czasu). Bitcoin jest czymś więcej niż tylko nową technologią monetarną, jest zupełnie nowym paradygmatem ekonomicznym: bezkompromisowym protokołem pieniędzy bazowych dla globalnej, cyfrowej, niepaństwowej gospodarki.

Bitcoin to nowy paradygmat ekonomiczny

Robert mówi, że wielu uważa, iż Bitcoin jest „tylko jednym z tysięcy aktywów kryptograficznych“ – to prawda, tak samo jak liczba zero jest tylko jedną z nieskończonej serii liczb. W rzeczywistości Bitcoin jest wyjątkowy, tak samo jak zero: każdy z nich jest wynalazkiem, który doprowadził do odkrycia, które fundamentalnie zmieniło jego nadrzędny system – Bitcoin, ten system to pieniądze, a dla zera to matematyka. Ponieważ pieniądze i matematyka są dwoma uniwersalnymi językami ludzkości, zarówno Bitcoin jak i zero są krytycznymi konstrukcjami dla cywilizacji.

Zero i Bitcoin to niepowstrzymane idee obdarzone ludzkością; gesty wykonywane w duchu „czegoś za nic“. W świecie rządzonym przez banki centralne z zerową odpowiedzialnością, w kabale, który wykorzystuje szczególne perspektywy „nieskończonej gotówki“, by obiecywać nam wszystko (podnosząc w ten sposób widmo hiperinflacji), nicość może okazać się największym darem, jaki kiedykolwiek mogliśmy otrzymać…

Comments are closed.